Zwalczanie Szczurów

   Szczury są niebezpieczne dla ludzi, zwierząt domowych, bydła domowego. Ponieważ przenoszą choroby: gorączka krwotoczna z zespołem nerkowym, choroba Weila, szczurza gorączka  histoplazmoza, hymeolepioza, tyfuz plamisty. Ponadto szczury mogą przegryzać tekturę, drewno cienkie blachy, osłony z miękkich metali, wszelkiego rodzaju maty i worki powodują w ten sposób duże straty. Dla tego warto powierzyć pracę związaną z zwalczaniem gryzoni profesjonalnym firmom. 

  Oferujemy profesjonalne usługi zwalczanie szczurów w Warszawie i okolicach. W zabiegach deratyzacyjnych stosujemy sprawdzone metody i środki, które zapewniają skuteczność i długotrwałe działanie

Jak zwalczamy szczurów?

    Do zwalczanie szczurów używamy najbardziej skuteczne trutki pokarmowe, gotowe do użycia przynęnty w postaci źiarna przeznaczonego do użytku powszechnego lub profesjonalnego. Te preparaty dzięki zawartości wyselekcjonowanych składników pokarmowych świetnie sprawdzają się w zwalczaniu w najbardziej uciążliwych gatunków gryzoni. Wykładanie odbywa się w zabezpieczonym przed niepożądanym otwarciem karmikach deratyzacyjnych. W przypadku gdy karmik deratyzacyjny nie może być zastosowany, przynęty umieszczamy  tak aby inne organizmy nie mogły do nich dotrzeć.

      Zobacz Cennik

Morfologia:

    Ma krępą budowę ciała i tępo zakończony pyszczek. Ciężar ciała dorosłych osobników waha się w granicach od 150 do 600 g. Długość ciała i głowy wynosi 180-250 mm, ogona 160-210 mm, a ucha 20-23 mm. Krótkie, grube uszy, wyciągnięte ku przodowi nie sięgają oka. Ogon szczura jest gruby, zawsze krótszy od ciała — średnio stanowi 75% jego długości. Ciało szczura jest pokryte krótką i gęstą sierścią, z wierzchu brunatnoszarą z rudawym lub żółtym nalotem, a od podbrzusza — białawą, z odcieniem szarawym lub żółtawym.

 

Logo strony Dddezynfektor.pl
Usługi DDD

Dezynfekcji Dezynsekcji Deratyzacji

Zwalczanie szczurów w Warszawie i okolicach
Zwalczanie szczurów w Warszawie i okolicach
Zwalczanie szczurów w Warszawie i okolicach
Drobnoustroje. Zabiegi dezynfekcji w Warszawie
Drobnoustroje

Drobnoustroje (mikroorganizmy) to duża ilościowo (znanych jest przeszło 150.000 gatunków) grupa żywych tworów, a nawet nie całkiem żywych, jak to ma miejsce w przypadku wirusów.

Występowanie:

     Szczur wędrowny pochodzi z północno — wschodniej Azji. Dzięki rozwojowi handlu, dróg oraz środków transportu, rozprzestrzenił się na całym świecie. Jest zwierzęciem synantropijnym, tj. żyjącym przede wszystkim w osiedlach ludzkich.

     Zasiedla zazwyczaj niższe części budynków, piwnice, rury kanalizacyjne itp., zwłaszcza tam, gdzie współwystępuję ze szczurem śniadym. Chętnie przebywa w pobliżu wody. Na statkach lokuje się bardzo rzadko. Latem można go spotkać także poza osiedlami ludzkimi, np. nad brzegami rzek i w innych wilgotnych środowiskach.   

    Dobrze i chętnie pływa, sprawnie kopie. Wspina się gorzej niż szczur śniady. 

    Aktywność ruchowa i czas żerowania szczura wędrownego są w znacznym stopniu uzależnione do warunków lokalnych, przede wszystkim od spokoju w zajmowanych pomieszczeniach. Jest gryzoniem o aktywności zmierzchowej (największa aktywność przypada tuż po zachodzie słońca, mniejszą obserwuje się przed wschodem). Porusza się po stałych ścieżkach. Gniazda zakłada w budynkach, w rozmaitych zakamarkach najczęściej w norach wygrzebanych w ziemi. Żyje w koloniach składających się z wielu osobników zorganizowanych hierarchicznie. Nie odchodzi od kryjówek dalej niż 100 m.

Ozonowanie w Warszawie i okolicach
Ozon

Ozonowanie to skuteczna i nowoczesna metoda odkażania powietrza z bakterii wirusów, zarodników pleśni, roztoczy.

Zamgławianie ULV w Warszawie i okolicach
Zamgławianie ULV

Skuteczna metoda dezynfekcij, dezynsekcij

Biologia:

    Jest gatunkiem wszystkożernym, zjada więc bardzo różne produkty, przede wszystkim pochodzenia roślinnego (ziarna, owoce, jarzyny, trawy), ale także zwierzęcego (mięso, kości), a nawet mygło czy świece. Nie gromadzi zapasów pokarmu, lecz osiedla się w najbliższym sąsiedztwie jego źródeł. Dobowe zapotrzebowanie pokarmowe szczura wędrownego stanowi około 10% masy jego ciała, a więc 15-20 g.

Okres rozwoju trwa od wczesnej wiosny do późnej jesieni, a w odpowiednich warunkach — cały rok. Samica po 22 — 24 — dniowej ciąży wydaje zwykle 3-6 miotów rocznie, liczących po 6-10 młodych. Noworodki są czerwone, nagie i ślepe; są przez 28 dni, widzą po 15-16 dniach, po 20 dniach biegają, a po 6 tygodniach stają się samodzielne. Młode szczury osiągają dojrzałości płciową po 75. dniu życia. Szczur wędrowny żyję do 3 lat, jednak niewielki procent tych gryzoni przeżywa ponad rok.

 

Dezynsekcja w mieszkaniu. Warszawa i okolicy
Opryskiwanie

Metoda Opryskowa — polega na opryskiwaniu powierzchni przy użyciu różnego typu opryskiwaczy...

Szkodliwość: 

    Szczury są niebezpieczne dla ludzi, zwierząt domowych, bydła domowego. Ponieważ przenoszą choroby: gorączka krwotoczna z zespołem nerkowym, choroba Weila, szczurza gorączka  histoplazmoza, hymeolepioza, tyfuz plamisty.

Choroby:

  • Gorączka krwotoczna z zespołem nerkowym – to choroba, która zagraża życiu i zdrowiu człowieka. Ma obawy podobne go grypy. Z czasem stan się pogarsza, następuje wysoka gorączka i dochodzi do niewydajności nerek, i nawet może zakończyć się śmiercią. Wirus rozpowszechnia się przez mocz i odchody, krew i ślinę.
  • Choroba Weila bardzo niebezpieczna dla ludzi.  Objawy tej choroby: wysoka gorączka, dreszcze na ciele, buł mięśni. Czasami może dojść do żółtaczki. Przyczynia się do uszkodzenia nerek oraz wątroby. Przenoszona przez mocz szczurów, często zarażają się osoby z uszkodzoną skóra.
  • Szczurza gorączka – choroba wywołuje tak zwany śrubowiec mały, który znajduję się w drogach odychowych   zwierząt. Zakażenie następuje po ugryzieniu, zainfekowaniu rany lub poprzez spożycie zainfekowanego jedzenia. Objawy choroby: plamisto-grudkowa wysypka, gorączka i zapalenie stawów. Bez leczenia choroba powraca i nawet dochodzi do śmierci.

   Ponadto szczury mogą przegryzać tekturę, drewno cienkie blachy, osłony z miękkich metali, wszelkiego rodzaju maty i worki powodują w ten sposób duże straty.

    DDDezynfektor posiada odpowiednie, najbardziej skuteczne i nowoczesne  środki i metody w walce ze szkodnikami sanitarnymi, takimi jak szczury czy myszy.

    Serdecznie zapraszamy do korzystania z zabiegów dezynsekcji, dezynfekcji i deratyzacji oferowanych przez naszą firmę