Zwalczanie Prusaków

   Świadczymy profesjonalne usługi zwalczanie prusaków, karaluchów, pluskiew, innych insektów w Warszawie i okolicach. Wykorzystujemy sprawdzone metody i środki, które zapewniają skuteczność i długotrwałe działanie

   Dezynsekcje prusaków wykonujemy kilkoma metodami lub połączeniem metod dla uzyskanie większej skuteczności w walce z insektem:

    1. Zamgławianie: polega to na nisko objętościowym oprysku insektycydu w powietrze w postaci aerozolu. Ta metoda jest bardzo skuteczna tym, że zamgławianie charakteryzuje się bardzo małą wielkością kropli około 10-50 mikronów, dzięki czemu wnika we wszystkie szczeliny, kryjówki i idealnie osiada na opryskanej powierzchni. 

Zwalczanie karaluchów w Warszawie i okolicach
Karaluch

Karaluchy lubią ciepło, ale żyją i rozmnażają się także w pomieszczeniach nieogrzewanych...

    2. Żelowanie: ta metoda polega na punktowej aplikacji insektycydy w postaci konsystencji żelu w miejscach bytowania i przemieszczania się szkodników. Metoda jest dedykowana dla mieszkań z dziećmi i zwierzętami, gdyż aplikowany środek jest w miejscach dla nich niedostępny. 

   3. Dezynsekcja opryskowa:  polega na ciśnieniowej aplikacji środków owadobójczych z wykorzystaniem różnego rodzaju opryskiwaczy. Jest stosowany w zwalczaniu każdego rodzaju owadów w miejscach ich bytowania i przemieszczania.

Zobacz Cennik

Dezynsekcja w mieszkaniu. Warszawa i okolicy
Opryskiwanie

Metoda Opryskowa — polega na opryskiwaniu powierzchni przy użyciu różnego typu opryskiwaczy...

Morfologia:

  Ciało prusaków jest żółtobrązowe, nogi i czułki są nieco jaśniejsze. Samice osiągają długości 15 mm, samce są trochę mniejsze i węższe. I samiec i samica mają dwie pary wyraźnie zarysowanych skrzydeł: górne — sztywne i dolne — przezroczyste, błoniaste. Stopy prusaków zaopatrzone są w pazurki i przylgi, dzięki którym owady te mogą poruszać się po każdej powierzchni — gładkiej i porowatej, poziomej, pochylonej i pionowej.

 

Metoda Żelowa w Warszawie i oklicach
Metoda Żelowa

Żel działa na najbardziej odporne rasy insektów. Metoda jest bardzo skuteczna na Prusaki, Karaczany, Karaluchy,Mrówki, Mrówki faraona

Zwalczanie Prusaków Warszawa
Zwalczanie Prusaków Warszawa
Zwalczanie Prusaków w Warszawie i okolicach

Występowanie:

     Przede wszystkim w pomieszczeniach ogrzewanych: mieszkaniach, piekarniach, sklepach, szpitalach. Mogą przebywać w szczelinach ścian, za listwami, szafami, boazerią, pod kuchenkami i zlewozmywakami.

Logo strony Dddezynfektor.pl
Usługi DDD

Dezynfekcji Dezynsekcji Deratyzacji

  Biologia:

    Prusaki są aktywne nocą, w dzień zaś ukrywają się. Zjadają zarówno pokarm pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Stwierdzono, że mogą się żywić np. ziemniakami, marchwią, burakami, owocami, miodem, chlebem, cukrem, klejem roślinnym, ziarnami zbóż, resztkami mięsa. Jaja rozwijają się w kokonie noszonym przez samicę przy końcu odwłoka. Po mniej więcej 20 dniach kokon jest składany w przypadkowym miejscu. Wychodzące z niego larwy są białe ( jak po każdym z kolejnych 6 linień — mogą być wtedy niesłusznie uważane za inny gatunek szkodników), ale w ciągu krótkiego czasu ciemnieją. Początkowo larwy są wielkości około 3 mm, pod koniec okresu rozwoju osiągają długości dorosłych prusaków. Są ciemnobrązowe, ciemniejsze od owadów dojrzałych, i nie mają jeszcze skrzydeł. Rozwój larw (do postaci dojrzałej) w temperaturze pokojowej trwa mniej więcej 3 miesiące. Z jednego kokonu wylega się jednorazowo 15 — 40 larw. Samica w swoim półrocznym życiu składa 3-4 kokony. W ciągu roku w naszych warunkach dojrzewają 2-3 pokolenia tych szkodników.

Ozonowanie samochodowe, ozonowanie auta, pojazda w Warszawie i okolicach
Ozonowanie samochodowe

Ekologiczna metoda dkażania powietrza z bakterii wirusów, zarodników pleśni, roztoczy.

  Szkodliwość:

    Prusaki zanieczyszczają odchodami i resztkami pancerzyków. Stwierdzono też, że przenoszą one wiele chorobotwórczych drobnoustrojów: bakterii (np. prątki gruźlicy, gronkowce złociste, pałeczki czerwonki), wirusów (np. polio, wirusowego zapalenia wątroby typu A), grzybów i pierwotniaków. Mogą także powodować alergie. Zgromadzenie w dużej liczbie prusaki wydzielają charakterystyczny, niemiły zapach.

    DDDezynfektor posiada odpowiednie, najbardziej skuteczne i nowoczesne  środki i metody w walce ze szkodnikami sanitarnymi, takimi jak pchły, pluskwy czy prusaki.

   Serdecznie zapraszamy do korzystania z zabiegów dezynsekcji i dezynfekcji oferowanych przez naszą firmę