Zwalczanie Pluskwy domowej

  Oferujemy profesjonalne usługi zwalczanie pluskiew, prusaków, innych insektów w Warszawie i okolicach. Wykorzystujemy sprawdzone metody i środki, które zapewniają skuteczność i długotrwałe działanie.

  Zabiegi dezynsekcji w przypadku pluskwy trzeba powtarzać kilkakrotnie, ponieważ stosując, preparat za każdym razem z innej grupy chemicznej, uniemożliwiamy uodpornienie pluskwy na konkretny środek chemiczny. Zwalczanie pluskwy nie jest sprawą łatwą, gdyż trzeba, stosować różnych metod (chemiczna, termiczna i gazowa), które uniemożliwia rozwojowi populacji, pluskwy. Gdy mieszkanie lub cały budynek są zapluskwione, zachęcamy skorzystać z usług naszej firme profesjonalnie zajmującej się dezynsekcją.

Zobacz Cennik

Zamgławianie ULV w Warszawie i okolicach
Zamgławianie ULV

Skuteczna metoda dezynfekcij, dezynsekcij

Morfologia:

  Pluskwa domowa ma spłaszczone, ciemnobrązowe ciało, długości około 5 mm, zwężające się ku przodowi. Nie ma skrzydeł. Na jej głowie znajduje się para cienkich czułków, za którymi położone są oczy. Narządy gębowe są przystosowane do nakłuwania skóry i wysysania krwi. Samica jest nieco większa od samca.

Zwalczanie pluskiew Warszawa

Występowanie:

    Gnieździ się najczęściej w pobliżu miejsc spania człowieka — w trudno dostępnych szczelinach łóżek, zarówno drewnianych, metalowych, jak i tapczanów, w otworach i szparach ścian, sprzętów, za tapetami, obrazami, kilimami itp. Zapluskwione pomieszczenie można rozpoznać po charakterystycznym, odrażającym dla człowieka zapachu substancji wydzielanej przez specjalny gruczoł znajdujący się na tułowiu owada.  Ściany pomieszczeń, zwłaszcza w sąsiedztwie otworów i szczelin, mogą być zanieczyszczone kałem owadów, a używana pościel może być poplamiona krwią.

Logo strony Dddezynfektor.pl
Usługi DDD

Dezynfekcji Dezynsekcji Deratyzacji

Biologia:

   Pluskwa żyje około roku — dwóch lat, a jej rozwój w temperaturze pokojowej, a więc w sprzyjających warunkach, trwa około 7-10 tygodni. Wykluta z jaja larwa jest podobna do postaci dojrzałej, tyle że jest bardzo mała, prawie przezroczysta (przez zewnętrzne powłoki ciała prześwituje przewód pokarmowy). Aby mogła się dalej rozwijać, musi się nassać krwi. Obserwacje wskazują, że pobranie krwi jest warunkiem przejścia każdego następnego linienia. Pluskwa linieje pięciokrotnie. Po osiągnięciu dojrzałości składa w sumie 250 — 500 jaj (średnio dziennie po 3-4 jaja, maksymalnie do 12), przymocowuje je kleistym płynem do podłoża. Larwa jest zdolna do ssania krwi już w kilka godzin po wykluciu się. Po nassaniu staje się czerwona. W ciągu trzech dni krew w jej przewodzie pokarmowym ulega hemolizie i strawieniu. Wówczas owad stopniowo ciemnieje, aż do barwy czerwonobrązowej. 

Dezynsekcja w mieszkaniu. Warszawa i okolicy
Opryskiwanie

Metoda Opryskowa — polega na opryskiwaniu powierzchni przy użyciu różnego typu opryskiwaczy...

Zwalczanie Wszy Warszawa
Wszy

Zagrożenie zarażenia wszami występuje szczególnie tam, gdzie jest dużo ludzi. Ale problem dotyczyć też może np. szkolnych szatni...

Szkodliwość:

   Pluskwy unikają światła i przeważnie atakują człowieka w nocy. Nakłuwają skórę w najcieńszych miejscach i ssą krew nie z żył, lecz z naczyń włosowatych. To trwające około 15 minut ssanie pluskwa powtarza co 1-2 doby. Każdorazowo może ona pobrać ilość krwi o wadze dwukrotnie większej od ciężaru swojego ciała. Ukłucia pluskwy prawie nie są bolesne, ponieważ w czasie ssania wpuszcza ona do ranki znieczulającą wydzielinę gruczołów ślinowych, która jednocześnie zapobiega krzepnięciu krwi. Jednak po upływie kilku minut do paru godzin od chwili ukłucia, zależnie od wrażliwości, wydzielina ta działa drażniąco, powodując swędzenie i pieczenie. W miejscu ukłucia powstają białawe pęcherzyki. Rozdrapywanie tych miejsc może prowadzić do zmian chorobowych skóry.

Zwalczanie Prusaków w Warszawie i okolicach
Prusaki

Prusaki zanieczyszczają odchodami i resztkami pancerzyków. Stwierdzono też, że przenoszą one wiele chorobotwórczych drobnoustrojów: bakterii (np. prątki gruźlicy, gronkowce złociste, pałeczki czerwonki), wirusów...

 DDDezynfektor posiada odpowiednie, najbardziej skuteczne i nowoczesne  środki i metody w walce ze szkodnikami sanitarnymi, takimi jak szerszeni, pluskwy czy mole.

 Serdecznie zapraszamy do korzystania z zabiegów dezynsekcji i dezynfekcji oferowanych przez naszą firmę