Zwalczanie Pcheł

  Świadczymy profesjonalne usługi zwalczanie pcheł, komarów, innych latających owdów, insektów w Warszawie i okolicach. Wykorzystujemy sprawdzone metody i środki, które zapewniają skuteczność i długotrwałe działanie.

  Pchły trzeba zwalczać jednocześnie na zwierzętach (psach lub kotach) oraz w ich otoczeniu. Zapchlone zwierzę, zwłaszcza o długiej sierści trzeba wykąpać, używając szamponów owadobójczych.  Po tym zabiegu, można założyć zwierzęciu obrożę owadobójczą. 

    Pchły w mieszkaniu  zwalczamy metodami opryskiwaniem lub zamgławianiem ULV, w zależności od wielkości pomieszczenia. Dla mieszkania powyżej 50 metrów kwadratowych i dla lokali użytkowych powyżej 150 metrów kwadratowych wykonujemy dezynsekcje z połączeniem metody opryskowej i zamgławiania ULV.

       Zobacz Cennik

Morfologia:

    Długość ich ciała wynosi 1-7 mm. Są pokryte chitynowym pancerzem koloru brunatnego lub czarnobrązowego, nie mają skrzydeł. Boczne spłaszczenie ciała umożliwia im szybkie poruszanie się w sierści lub w piórach zwierząt, a długie, muskularne tylne nogi pozwalają na dalekie skoki podczas ucieczki lub w drodze do żywiciela.

Dezynsekcja w mieszkaniu. Warszawa i okolicy
Opryskiwanie

Metoda Opryskowa — polega na opryskiwaniu powierzchni przy użyciu różnego typu opryskiwaczy...

Zwalczanie pcheł w Warszawie
Zwalczanie pcheł w Warszawie i okolicach
Zwalczanie pcheł w Warzsawie i okolicach
Zamgławianie ULV w Warszawie i okolicach
Zamgławianie ULV

Skuteczna metoda dezynfekcij, dezynsekcij

Występowanie:

    Na Ziemi żyje około 1500 gatunków tych dokuczliwych owadów, z tego kilkadziesiąt — także w Polsce. Wymienione gatunki pcheł są pasożytami zwierząt stałocieplnych — żyją bezpośrednio na nich oraz w ich bliskim otoczeniu. Tylko około 10-20% owadów przebywa na żywicielu, reszta w jego posłaniu i miejscach wylegiwania się (np. w tapicerowanych meblach).

Metoda Żelowa w Warszawie i oklicach
Metoda Żelowa

Żel działa na najbardziej odporne rasy insektów. Metoda jest bardzo skuteczna na Prusaki, Karaczany, Karaluchy,Mrówki, Mrówki faraona

Ozonowanie samochodowe, ozonowanie auta, pojazda w Warszawie i okolicach
Ozonowanie samochodowe

Ekologiczna metoda dkażania powietrza z bakterii wirusów, zarodników pleśni, roztoczy.

Biologia:

    Wszystkie gatunki cechuje podobny tryb życia i cykl rozwojowy. Są pasożytami zewnętrznymi — odżywiają się krwią żywicieli. Nazwy tych owadów sugerują, że poszczególne gatunki są dopasowane do określonych żywicieli. Nie zawsze jednak tak jest, np. pchła psia z powodzeniem przez kilka pokoleń może żywić się krwią człowieka, a pchła ludzka może pasożytować na zwierzętach domowych lub dzikich. Natomiast pchły kocia oraz ptasia kłują ludzi tylko wtedy, gdy akurat nie mają swoich właściwych żywicieli. Pchła w cyklu rozwojowym przechodzi przez stadium jaja, larwy, poczwarki i owada dojrzałego. Czas rozwoju poszczególnych form zależy od temperatury, wilgotności powietrza, obfitości i dostępności pożywienia. Samica pchły w czasie swojego życia składa wielokrotnie po 4-8 jaj (w sumie około 500 sztuk) na skórze zwierzęcia-gospodarza lub w jego otoczeniu. Przed każdym składaniem musi napić się krwi. Po upływie od 3 do 20 dni (w zależności od temperatury) z jaj wylęgają się robakowate larwy, niepodobne do dorosłych pcheł. Odżywiają się one resztkami organicznymi. Preferują miejsca ciemne i zaciszne — szczeliny w podłodze, wykładziny dywanowe, maty, poduszki i narzuty, tapicerowane meble, legowiska dla zwierząt. Pod koniec okresu rozwoju larwa buduje kokon, w którym przeobraża się w poczwarkę i później w owada dojrzałego. W ciepłym klimacie oraz w ogrzewanych pomieszczeniach minimalna długość cyklu rozwojowego wynosi 2 tygodnie; w regonach chłodniejszych lub podczas zimy rozwój trwa dłużej — nawet do roku. Gdy w pobliżu nie ma żywicieli, dorosłe owady w okresie spoczynku pozostają w kokonach. Sygnały z otoczenia, np. drgania spowodowane przez przechodzące zwierzęta lub ludzi, przyspieszają wychodzenie pcheł z kokonów. Wygłodzone owady natychmiast napadają na ofiarę (gdy schodzimy do piwnicy, bywamy tymi długo oczekiwanymi żywicielami). Dorosłe pchły mogą w takich przypadkach skakać do wysokości 20-30 cm.

Logo strony Dddezynfektor.pl
Usługi DDD

Dezynfekcji Dezynsekcji Deratyzacji

Szkodliwość:

    Pasożytujące na różnych żywicielach pchły mogą przenosić patogeny i pasożyty między zwierzętami dzikimi, hodowlanymi i człowiekiem. Pchły mogą rozpowszechniać: dżumę, tularemię, różycę, dur szczurzy, różne infekcje wirusowe. Są także przejściowymi żywicielami niektórych tasiemców, mogących rozwijać się w organizmach psów, kotów i ludzi. Psy i koty zaatakowane przez pchły zwykle silnie drapią się, iskają, są zaniepokojone.  Długo utrzymujące się intensywne zapchlenie, może spowodować pogorszenie kondycji zwierzęcia, krwawienie, a w wyniku uporczywego drapania się i gryzienia zaatakowanie partii skóry — także wyłysienie. Niekiedy dochodzi do wtórnej infekcji zadrapań. Zwierzęta osłabione i chore bywają często bardziej zapchlone niż zdrowe. Nawet niewiele ukłuć pcheł może wywołać nadwrażliwość skóry, ponieważ ślina tych owadów zawiera antygeny, wywołujące alergiczne dermatozy u zwierząt, a u wrażliwych ludzi — zmiany typu pokrzywki.

   DDDezynfektor posiada odpowiednie, najbardziej skuteczne i nowoczesne  środki i metody w walce ze szkodnikami sanitarnymi, takimi jak pchły, pluskwy czy wszy.

  Serdecznie zapraszamy do korzystania z zabiegów dezynsekcji i dezynfekcji oferowanych przez naszą firmę