Świadczymy profesjonalne usługi zwalczanie os, szerszeni i innych latających owadów. Zwalczanie os jest bardzo ryzykowne. W pomieszczeniach można zawieszać lepy o silnych właściwościach klejących, instalować lepy owadobójcze. W ogródkach założone w ziemi gniazda os niszczymy, zalewając je wrzącą wodą lub preparatami chemicznymi. Stosujemy środki chemiczne -insektycydy kontaktowe i oddechowe. Opryskujemy powierzchnie, na których gromadzą się szkodniki, lub ich najbliższe okolice, w czasie gdy nie ma na nich os. Zabieg wykonujemy zawsze w odpowiednim  (stosowanym przez pszczelarzy) ubraniu, chroniącym przed użądleniem os. Os nie należy zwalczać, jeżeli bezpośrednio nam nie zagrażają. Są pożyteczne, gdyż niszczą wiele owadów szkodliwych dla gospodarki rolnej i leśnej.

Zobacz Cennik

Dezynsekcja w mieszkaniu. Warszawa i okolicy
Opryskiwanie

Metoda Opryskowa — polega na opryskiwaniu powierzchni przy użyciu różnego typu opryskiwaczy...

Morfologia:

  Jest to średniej wielkości owad — długości ciała sięga do 20 mm o bardzo charakterystycznym czarno-żółtym ubarwieniu. Ma dwie pary błoniastych  skrzydeł, w stanie spoczynku ułożonych wzdłuż ciała. Czułki 12-13 — członowe są załamane. Odwłok u nasady jest silnie przewężony i osadzony na długim, wąskim styliku. Samice na końcu odwłoka mają gruczoły jadowe uzbrojone w żądło. Służy ono do paraliżowania lub zabijania zdobyczy. 

Szkodliwość:

   Ukłucia os powodują piekący, silny ból, miejscowe odczyny zapalne, a nawet zatrucia całego organizmu. Osy, w odróżnieniu od pszczół, podczas ataku nie tracą żądła. Ich jad, podobnie jak pszczół, ma kwaśny odczyn, aromatyczny zapach i gorzki smak. Poszczególne jego składniki, a jest ich kilkanaście, działają silnie toksycznie, hemolitycznie i powodują silny ból. Przepuszcza się, że około 2% ludzi uczula się na jad już po pojedynczym ukłuciu, którego podstawowymi objawami są: ból w miejscu użądlenia, szubko rozprzestrzeniający się obrzęk (szczególnie silny przy ukłuciu w twarz), stany zapalne. U dzieci może wystąpić gorączka i pokrzywka. Do objawów miejscowych dołączają się niekiedy objawy ogólne jak porażenie i skurcze mięśni, krwawienia z dziąseł i nosa, nudności,  obniżenie wydajności nerek i zaburzenia pracy serca. Najbardziej niebezpieczne są ukąszenia w usta, szyję, gardło, język i krtań, doprowadzają do groźnego obrzęku nagłośni. Gdy osa wprowadzi jad bezpośrednio do żył, nie pojawiają się żadne objawy miejscowe, poszkodowany odczuwa natomiast zawroty głowy, osłabienie, nudności, oziębienie ciała i ma przyspieszony oddech. Człowiek — w zależności od cech osobniczych silniej lub słabiej reaguję na ukąszenie os. Użądlenia są niebezpieczne zwłaszcza dla osób cierpiących na alergie — w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić nawet do śmierci. Osy wyrządzają też szkody w sadach — uszkadzają owoce, powodując ich gnicie.

Metoda Żelowa w Warszawie i oklicach
Metoda Żelowa

Żel działa na najbardziej odporne rasy insektów. Metoda jest bardzo skuteczna na Prusaki, Karaczany, Karaluchy,Mrówki, Mrówki faraona

Zwalczanie os w Warszawie i okolicach. Zwalczanie gniazd os
Zwalczanie os w Warszawie i okolicach
Zwalczanie gniazd os w Warszawie i okolicach
Ozonowanie w Warszawie i okolicach
Ozon

Ozonowanie to skuteczna i nowoczesna metoda odkażania powietrza z bakterii wirusów, zarodników pleśni, roztoczy.

Występowanie:

  Swoje gniazda osy umieszczają pod belkowaniem dachów, na strychach, w starych ulach, na drzewach, w dziuplach lub nawet w ziemi (zależnie od gatunku). Do naszych domów przylatują zwabione zapachem dojrzałych często fermentujących owoców, gotowanych potraw, słodyczy, odpadków kuchennych i mięsa. Odżywiają się pokarmem roślinnym i zwierzęcym; mogą pożerać inne gatunki owadów, np. muchy. Te bardzo dokuczliwe owady często spotyka się w sklepach, na targowiskach, w obejściach gospodarskich i kuchniach.

Ozonowanie samochodowe, ozonowanie auta, pojazda w Warszawie i okolicach
Ozonowanie samochodowe

Ekologiczna metoda dkażania powietrza z bakterii wirusów, zarodników pleśni, roztoczy.

Zamgławianie ULV w Warszawie i okolicach
Zamgławianie ULV

Skuteczna metoda dezynfekcij, dezynsekcij

Biologia:

   Osy żyją gromadnie. Budują gniazda z szarej bibulastej masy podobnej do papieru, którą sporządzają z zeskrobanej tkanki roślinnej i wydzieliny specjalnych gruczołów. Gniazda te najczęściej mają kształt kulisty lub gruszkowaty i składają się z dwóch do pięciu plastrów, w których znajdują się sześciokątne komórki — pomieszczenia dla wyległych młodych larw. Zimująca samotnie w ziemi lub innych kryjówkach samica w pierwszych dniach wiosny buduje gniazdo złożone początkowo tylko z kilku komórek. Składa w nim jaja i opiekuje się larwami aż do wyjścia pierwszych robotnic. Na nie to od tej chwili przechodzi cała dalsza praca przy rozbudowie gniazda i zdobywaniu pokarmu. Królowa-matka i robotnice rozwijają się z jaj zapłodnionych, samce — z nie zapłodnionych. Pod jesień robotnice budują w gnieździe większe komórki, w których rozwijają się samice i samce. Wkrótce społeczeństwo rozpada się; samica-matka, robotnice, samce i larwy giną, pozostają tylko młode zapłodnione samice, które zimują w ukryciu, a na wiosnę przystępują do zakładania nowych rodzin.

Logo strony Dddezynfektor.pl
Usługi DDD

Dezynfekcji Dezynsekcji Deratyzacji

Profilaktyka i łagodzenie skutków użądleń:

   Wczesna wiosna jest najlepsza pora do usuwania starych gniazd, pozapalania wszystkich szpar i otworów w ścianach budynków. Zabieg ten zmniejszy prawdopodobieństwo ponownego zadomowienia się os. Na działkach i w ogródkach przydomowych powinniśmy starannie zbierać opadające owoce, aby nie gniły pod drzewami. Żywność przeznaczona do konsumpcji lub przetworzenia powinna być przechowywana w szczelnych pojemnikach, lodówkach lub przynajmniej przykryta gazą albo ściereczką. Przed wlatującymi z zewnątrz owadami zabezpieczamy mieszkania i sklepy przez wstawienie w okna rozpiętych na ramach siatek o oczkach nie większe niż 3 mm.

    Na  miejsca po użądleniu możemy położyć okłady nasycone eterowym roztworem mentolu lub rozcieńczonym amoniakiem,  plasterek świeżej cebuli lub przekrojony na pól ząbek czosnku. Przy niepokojącym nasilaniu się objawów należy koniecznie wezwać łąkarza, który zastosuje leczenie farmakologiczne. Alergikom użądlonym przez osę niezbędna jest natychmiastowa pomoc lekarska.

Drobnoustroje. Zabiegi dezynfekcji w Warszawie
Drobnoustroje

Drobnoustroje (mikroorganizmy) to duża ilościowo (znanych jest przeszło 150.000 gatunków) grupa żywych tworów, a nawet nie całkiem żywych, jak to ma miejsce w przypadku wirusów.

  DDDezynfektor posiada odpowiednie, najbardziej skuteczne i nowoczesne  środki i metody w walce ze szkodnikami sanitarnymi, takimi jak pchły, pluskwy czy osy.

 Serdecznie zapraszamy do korzystania z zabiegów dezynsekcji i dezynfekcji oferowanych przez naszą firmę