Zwalczanie Much

    Zwalczanie much wykonujemy najczęszczej metodami spryskiwania lub zamgławianie, w zależności gdzie odbywa się zabieg.   W pomieszczeniach mieszkalnych zwalczamy środkami owadobójczymi różnego rodzaju: preparatami płynnymi do opryskiwania powierzchni, trutkami, paskami owadobójczymi, elektrofumigatorami. 

Dla czego warto zdecydować na profesjonalną dezynsekcję?

Szkodliwość:

  Wszędobylska mucha chętnie siada na kale ludzkim lub bydlęcym, zbierają przy tym na owłosionym ciele tysiące bakterii, które następnie może pozostawić na produktach żywnościowych (np. na mięsie, warzywach, owocach, słodyczach), a stąd już krótka droga do zakażenia człowieka i zatruć pokarmowych (salmonellozy). Muchy mogą także przenosić groźne choroby zakaźne, jak: dur brzuszny, czerwonkę, gruźlicę chorobę Heinego-Medina oraz niektóre schorzenia grzybicze i pasożytnicze. 

Zobacz Cennik

Morfologia:

  Jest szarobrązowym owadem o krępej budowie ciała, długości 7-9 mm. Na głowie muchy widoczne są duże żółtoczerwono oczy i krótkie, trójczłonowe czułki. Należy, podobnie jak wszystkie muchy, do grupy owadów dwuskrzydłych, gdyż ma tylko jedną parę skrzydeł (druga jest zredukowana i tworzy tzw. przezmianki kierujące lotem).

Dezynsekcja w mieszkaniu. Warszawa i okolicy
Opryskiwanie

Metoda Opryskowa — polega na opryskiwaniu powierzchni przy użyciu różnego typu opryskiwaczy...

Zwalczanie much w Warszawie i okolicach
Logo strony Dddezynfektor.pl
Usługi DDD

Dezynfekcji Dezynsekcji Deratyzacji

Występowanie:

  Występują często w pomieszczeniach gospodarczych i budowlanych, w pobliżu śmietników, gnojowników i wszędzie tam, gdzie resztki pokarmowe nie są odpowiednio zabezpieczone.

Ozonowanie samochodowe, ozonowanie auta, pojazda w Warszawie i okolicach
Ozonowanie samochodowe

Ekologiczna metoda dkażania powietrza z bakterii wirusów, zarodników pleśni, roztoczy.

Biologia:

   Mucha domowa żywi się tymi samymi substancjami pochodzenia roślinnego i zwierzęcego co człowiek. Może ona pobierać pokarm stały (wówczas obficie zwilżą go śliną) i płynny. Pokarm następnie jest przechowywany w wolu, tj. rozszerzonej części przewodu pokarmowego. Od czasu do czasu muchy  wydalają kropelki zawartości wola, w których jest dużo bakterii. Liczne drobnoustroje znajdują się także w kale owadów. W wysokich temperaturach, a więc zwłaszcza latem, muchy rozmnażają się bardzo szybko, dając w ciągu jednego sezonu letniego kilka pokoleń. Jaja składają na nawozie bydlęcym, kale ludzkim lub na resztkach pokarmowych o półpłynnej konsystencji, w takich miejscach jak: śmietniki, gnojowniki, ustępy, kuchnie. Samica muchy może złożyć w ciągu życia od kilkuset do tysiąca jaj. W jednym złożu znajduję się od 50 do 100 drobnych (długości około 2 mm) kremowoperłowych jaj w kształcie banana. Z nich po 24-48 godzinach wykluwają się beznogie, robakowate larwy (tzw. czerwie), których okres rozwoju, w zależności od temperatury, trwa od kilku dni do kilku tygodni. Larwy żywią się tym samym podłożem, na którym złożone były jaja. Przed przepoczwarczeniem wędrują w poszukiwaniu miejsc bardziej suchych, np. piasku. Cały okres rozwoju-od jaja do wylotu postaci dorosłej — trwa w temperaturze 25 C około dwóch tygodni.

 DDDezynfektor posiada odpowiednie, najbardziej skuteczne i nowoczesne  środki i metody w walce ze szkodnikami sanitarnymi, takimi jak muchy, pluskwy czy mole.

 Serdecznie zapraszamy do korzystania z zabiegów dezynsekcji i dezynfekcji oferowanych przez naszą firmę