Zwalczanie kun to nie jest sprawą łatwą, po pierwsze jest zwierzęciem bardzo ostrożnym, po drugie kuna domowa jest pod ochroną i nie wolno jej krzywdzić. Ale bez wątpienia są najbardziej szkodliwym drapieżnikiem dla gospodarstw domowych.

Szkodliwość:

     Chociaż kuna domowa nie atakuje ludzi i żywi się innymi szkodnikami, które mogą występować w naszym domu i nie jest niebezpieczna w bezpośrednim kontakcie, ponieważ prawdopodobnie wystraszy się i ucieknie, to warto wziąć pod uwagę jej czystość. Kuna domowa załatwia się w domu, a biorąc pod uwagę proces rozmnażania się, po kilku miesiącach domownicy będą mieć wielu niechcianych współlokatorów i ich odchody staną się widoczne. Zarazki mogą powodować wiele chorób i schorzeń przewlekłych, które mocno odbiją się na ludzkim organizmie w sposób negatywny.

     Kuna domowa jest również zagrożeniem dla samego budynku, ponieważ tworzy sobie gniazda w warstwie izolacyjnej, gdzie jest jej ciepło, przyjemnie i sucho. Naprawa takich szkód może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych, więc dla niektórych osób, są to stracone oszczędności życia, przez niewielkie zwierzątko, które jest nieświadome swoich czynów.

Zwalczanie kun w Warszawie i okolicach

Jak zwalczamy, odstraszamy kun

   Najczęściej stosowanym sposobem zwalczanie kuny domowej jest odłowienie jej do pułapki żywołownej. W pierwszej kolejności, przed umieszczeniem pułapek należy dokładnie uszczelnić dom i pozbyć się głównego źródła pożywienia kun domowych – myszy, robactwo, ptactwo i dostęp do owoców powinien zostać jej zamknięty, a biorąc pod uwagę, że poluje nocą, to w dzień można działać bez obaw. Gdy po kilku dniach szkodniki zgłodnieją, wyjdą na żer z obniżoną czujnością i nie będą zwracać uwagi, że żywność leży w klatce – to normalne zwierzęce zachowanie i instynkt. Należy jednak pamiętać, by nie dotykać żywności gołymi rękami, ponieważ kuna wyczuje ludzki zapach i przy wyczulonych zmysłach, nie będzie ona chciała walczyć o swój łup.
     Jeśli już złapie się w pułapkę, należy wywieźć ją daleko i wypuścić. Zabicie kuny jest zagrożone konsekwencjami prawnymi (ze względu na czasowy okres ochrony) i charakteryzuje się brakiem etycznych zachowań, więc należy potraktować ją w sposób humanitarny.

Zwalczanie, odstraszanie kun w Warszawie i okolicach

Morfologia:

    Podobnie jak większość małych łasicowatych charakteryzuje się wydłużonym ciałem i krótkimi nogami. Kuna Domowa ma brązową sierść, na piersi biała rozwidlona plama, sięgająca aż do nasady przednich łap zwierzęcia. Kuna leśna też ma plamę na piersi, ale żółtą i nie rozwidloną. Jest to najprostszy sposób odróżnienia kuny domowej od kuny leśnej.

Logo strony Dddezynfektor.pl
Usługi DDD

Dezynfekcji Dezynsekcji Deratyzacji

Zwalczanie, odstraszanie kun w Warszawie i okolicach
Zwalczanie, odstraszanie kun w Warszawie i okolicach
Zwalczanie, odstraszanie kun w Warszawie i okolicach

Rozmiary:

  • długość ciała: 45-53 cm
  • długość ogona: 25-30 cm
  • masa ciała: 1,1-1,5 kg
Ozonowanie w Warszawie i okolicach
Ozon

Ozonowanie to skuteczna i nowoczesna metoda odkażania powietrza z bakterii wirusów, zarodników pleśni, roztoczy.

Występowanie:

    W Europie jest spotykana od północnej Danii po zachodnią Hiszpanię i – na południe – po Włochy i niektóre wyspy na Morzu Śródziemnym i Egejskim oraz w strefie klimatu umiarkowanego Azji, aż po Himalaje i Chiny.  W Polsce kuny domowe można spotkać niemal wszędzie, więc niezależnie od tego, czy są Państwo mieszkańcami bloku lub kamienicy w małym, średnim, lub dużym mieście, czy posiadają dom jednorodzinny na wsi, znajdujący się blisko pola i lasu, ponieważ kuny domowe z przyjemnością stworzą sobie wygodne gniazdko na poddaszu lub w wentylacji.

Ozonowanie samochodowe, ozonowanie auta, pojazda w Warszawie i okolicach
Ozonowanie samochodowe

Ekologiczna metoda dkażania powietrza z bakterii wirusów, zarodników pleśni, roztoczy.

Biologia :

  Okres rui u Kun przypada na lipiec i sierpień. Ciąża kuny trwa dość długo nawet dziewięć miesięcy. Tak długa ciąża to rzecz bardzo rzadko spotykana u tak niewielkich zwierząt jak kuny. Ruja dodatkowa przypada na styczeń i luty. Młode rodzą się ślepe, w liczbie od 2 do 8. Ssą mleko około 3 miesięcy. Dojrzałość płciową osiągają po 2 latach. Młode kuny przychodzą na świat w kwietniu lub na początku maja. Młode kuny rodzą się w zbudowanym przez samicę gnieździe. Nowo narodzone kuny są głuche, łyse i ślepe.

   Żywią się gryzoniami, ptakami i ich jajami, żabami i owadami. Dość duży udział w jej diecie mają owoce. W jaskiniach poluje na nietoperze. W zabudowaniach gospodarskich tępi szczury i myszy, wyrządza jednak również szkody wśród drobiu. Na wspólnych stanowiskach konkuruje z kuną leśną. Kuna domowa żyje średnio 8-10 lat. Jej naturalnymi wrogami są wilki, psy i lisy, a także borsuk.

 

Drobnoustroje. Zabiegi dezynfekcji w Warszawie
Dezynfekcja

Dezynfekcja (po polsku dosłownie oznacza odkażanie) — polega na niszczenie drobnoustrojów i ich przetrwalników. Do dezynfekcji stosuje się metody...

   DDDezynfektor posiada odpowiednie, najbardziej skuteczne i nowoczesne  środki i metody w branży DDD.

 Serdecznie zapraszamy do korzystania z zabiegów deratyzacji, dezynsekcji i dezynfekcji oferowanych przez naszą firmę.