Zwalczanie Kretów

   Nasze firma prowadzi usługę zwalczanie, odstraszanie kretów na terenie Warszawy i okolic. Wykorzystujemy do tego celu sprawdzone środki i metody. Nie jest to sprawa łatwa i  wymaga dużej determinacji, cierpliwości, a co najważniejsze wiedzy. Do walki z kretami stosujemy środki chemiczne zwane fumigantami czasami urządzenie elektryczne (ultradźwiękowe).

Jak zwalczamy kretów?

  •    Fumiganty(Granulaty) na kreta — jest metodą fumigacji do tej pory najefektowniejsza metoda zwalczania tego szkodnika. Są to specjalne granulki, które wsypuje się do otworu i dolewa kilka kropel wody. Następuje reakcja chemiczna. To znaczy granulki, w połączeniu z wodą, wytwarzają gaz. Ten szkodzi kretom i nornicom. Zapach wydzielanego gazu jest nie do zniesienia dla kretów, więc te są zmuszone do przeprowadzki w inne miejsce.
  •    Odstraszacze elektryczne — tego rodzaju ultradźwiękowe, wodoodporne urządzenia działają na baterie. Obejmują zasięgiem nawet ponad 600 metrów. Trzeba wstawić je w glebę w pobliżu miejsca, na którym urzęduje gryzoń. Urządzenie wydaje dźwięki nieszkodliwe dla ludzkiego ucha i bezpieczne także dla zwierząt domowych. Jedynie krety czy nornice go odczuwają jako nieprzyjemny. Krety są inteligentne i szybko przyzwyczajają się do nowych warunków, więc do nowego, nieprzyjemnego dźwięku też by się przyzwyczaiły. Częstotliwość dźwięków, emitowanych przez urządzenie, jest jednak zmienna. Właśnie dzięki temu krety nie mogą się przyzwyczaić do odgłosów.

Szkodliwość: 

   Szkodliwość kreta polega na drążeniu tuneli, wykopywaniu z ziemi i zasypywaniu roślin, erozji gleby spowodowanej wodą wyciekającą z krecich korytarzy, utrudnionym koszeniem oraz niezbyt estetycznym wyglądem terenu.

Logo strony Dddezynfektor.pl
Usługi DDD

Dezynfekcji Dezynsekcji Deratyzacji

Ozonowanie samochodowe, ozonowanie auta, pojazda w Warszawie i okolicach
Ozonowanie samochodowe

Ekologiczna metoda dkażania powietrza z bakterii wirusów, zarodników pleśni, roztoczy.

Morfologia:

  Kret europejski  to ssak z rodziny kretowanych, zaliczanych do rzędu ryjówko kształtnych. Ma walcowate pociągłe ciało, krótkie masywne kończyny zakończone dużymi, rozbudowanymi dłońmi, które działają podobnie jak łopaty. Całość zwieńczona ogonem. Pysk kreta jest stosunkowo długi, wyciągnięty przypominający pyszczek ryjówek lub rzęsorków i podobnie jak u nich wyrastają z niego włosy czuciowe. Chociaż uszu nie widać, to one są, tylko dobrze schowane pod gęstą sierścią zwierzęcia. Ich okolice zarastają specjalne tzw. włosy słuchowe. Na dodatek ucho zostało przykryte fałdem skórnym stanowiącym dodatkową ochronę, bowiem u kreta brak małżowiny usznej. Narząd zlokalizowany jest z tyłu czaszki. Wzrok nie odgrywa praktycznie żadnej roli w jego życiu, dlatego wykrywanie potencjalnych zdobyczy opiera na dwóch zmysłach: słuchu oraz czuciu. 

Zamgławianie ULV w Warszawie i okolicach
Zamgławianie ULV

Skuteczna metoda dezynfekcij, dezynsekcij

Występowanie: 

   Kret europejski zamieszkuje łąki, pola, parki i ogrody Europy i Azji Środkowej. Chociaż w Polsce ssaki te są pospolite, to jednak ze względu na pożyteczną rolę w likwidacji nadmiaru szkodników owadzich, od lat są objęte częściową ochroną gatunkową. Nie podlegają ochronie tylko na terenach ogrodów, upraw ogrodniczych i rolnych, szkółek roślinnych, a także na lotniskach, ziemnych konstrukcjach hydrotechnicznych oraz w obrębie obiektów sportowych.Kret europejski zamieszkuje łąki, pola, parki i ogrody Europy i Azji Środkowej. Chociaż w Polsce ssaki te są pospolite, to jednak ze względu na pożyteczną rolę w likwidacji nadmiaru szkodników owadzich, od lat są objęte częściową ochroną gatunkową. Nie podlegają ochronie tylko na terenach ogrodów, upraw ogrodniczych i rolnych, szkółek roślinnych, a także na lotniskach, ziemnych konstrukcjach hydrotechnicznych oraz w obrębie obiektów sportowych.

Biologia:   

Biologia:

   Zjada przede wszystkim owady, ich larwy, a nawet drobne kręgowce żyjące pod ziemią. Wszystko, co nawinie mu się pod pysk, niemalże od razu zostaje przezeń wchłonięte. To wszystko odbywa się podczas budowy sieci korytarzy, a te mogą być bardzo rozległe i rozciągać się na odległości od 100 m – 1000 m. Jak na zwierzę, które waży zaledwie 120 gramów i dorasta do 17 cm. Samica rodzi 2-7 nagich młodych po ciąży trwającej ok. 28 dni (zwykle raz w roku, późną wiosną). Nie zapada w sen zimowy (zimuje w korytarzach, około 50-60 cm poniżej poziomu zamarzania), jest zwierzęciem bardzo ruchliwym i aktywnym, żyje ok. 2-4 lat, dojrzałość płciową osiąga po 1 roku życia. Krety żyją samotnie (z wyjątkiem rui przypadającej wiosną), przy spotkaniu są wobec siebie bardzo agresywne.
 
Drobnoustroje. Zabiegi dezynfekcji w Warszawie
Dezynfekcja

Dezynfekcja (po polsku dosłownie oznacza odkażanie) — polega na niszczenie drobnoustrojów i ich przetrwalników. Do dezynfekcji stosuje się metody...

   DDDezynfektor posiada odpowiednie, najbardziej skuteczne i nowoczesne  środki i metody w walce ze szkodnikami sanitarnymi, takimi jak szczury czy myszy.

    Serdecznie zapraszamy do korzystania z zabiegów dezynsekcji, dezynfekcji i deratyzacji oferowanych przez naszą firmę