Zwalczanie Komarów, Odkomarzanie.

  Zwalczanie komarów ( odkomarzanie) — to usługa polegająca na usunięciu z naszego otoczenia (ogród, park, itd), uciążliwych owadów latających, mająca na celu ułatwienia spędzania czasu na świeżym powietrzu. Usługę wykonujemy sprawdzonymi metodami i środkami.

Jak zwalczyczamy komary?

  W pomieszczeniach instalujemy pułapki elektryczne, ich światło wabi owady, a siatka metalowa pod napięciem elektrycznym zabija je. Tego rodzaju urządzenia nie stosujemy na zewnątrz, ponieważ przy okazji niszczą one także wiele owadów pożytecznych.    

 Odkomarzanie na zewnątrz wykonujemy metodami Opryskiwanie lub Zamgławianie, w odpowiedniej porze dnia (rano albo wieczorem), przy odpowiedniej pogodzie. Opryskuje się (zamgławia) wtedy roślinność krzewista w pobliżu domu i ściany budynku do wysokości 2m preparatami owadobójczymi. Na otwartych przestrzeniach komary zwalczamy bardzo ostrożnie, żeby nie zniszczyć pożytecznej fauny (zwłaszcza pszczół i ryb) oraz nie naruszyć równowagi biologicznej.

Zobacz Cennik

  Komary mają smukłe ciało (długości od 4 do 9 mm), pokryte drobnymi, często kolorowymi łuseczkami, jedną parę długich i wąskich skrzydeł, cienkie, długie nogi. Umieszczone na głowie długie czułki są u samców pierzaste. Narządy gębowe komarów tworzą wydłużoną kłujkę. 

Zamgławianie ULV w Warszawie i okolicach
Zamgławianie ULV

Skuteczna metoda dezynfekcij, dezynsekcij

Zwalczanie komarów w Warszawie i okolicach
Logo strony Dddezynfektor.pl
Usługi DDD

Dezynfekcji Dezynsekcji Deratyzacji

Występowanie:

  Występują w lasach, zagajnikach śródpolnych, parkach, ogrodach, tj. wszędzie tam, gdzie jest duża wilgotność powietrza. W Polsce żyje ponad 50 gatunków komarów.

Metoda Żelowa w Warszawie i oklicach
Metoda Żelowa

Żel działa na najbardziej odporne rasy insektów. Metoda jest bardzo skuteczna na Prusaki, Karaczany, Karaluchy,Mrówki, Mrówki faraona

Biologia:

  Do domostw i pomieszczeń inwentarskich przylatują przede wszystkim w poszukiwaniu kryjówek chroniących przed chłodem i w celu pobrania krwi. Samice komarów (bo tylko one są krwiopijne) atakują zwierzęta i ludzi najczęściej wczesnym rankiem lub o zmierzchu, a także, gdy wzrasta wilgotność powietrza. Krew potrzebna jest samicom do rozwoju jajników i złożenia jaj. Samce, podobnie jak samice przed zapłodnieniem, żywią się sokiem roślin. Samice składają jaja na powierzchni wody stojącej, bezładnie lub w skupiskach przypominających wyglądem pływające łódeczki. Wylęgają się z nich beznogie, robakowate larwy, które pływają w wodzie. Żywią się szczątkami roślin lub drobnoustrojami. Okres rozwoju larw trwa od tygodnia do 3 tygodni, w zależności od temperatury. W zbiornikach wodnych najwięcej larw jest w kwietniu i lipcu. Po czwartym linieniu larwa przeobraża się w ruchliwą poczwarkę, przypominającą ruchami i kształtem ciała kijankę. Poczwarka nie pobiera pokarmu, po 2-4 dniach wychodzi z niej dorosły owad. Najwięcej dorosłych komarów jest w maju, czerwcu i sierpniu. Samce żyją zaledwie kilkanaście dni. Zapłodnione samice przeżywają zimę w pomieszczeniach: na strychach, w piwnicach, stajniach, oborach itp., a samice niektórych gatunków — także w ściółce, pod kamieniami, w dziuplach drzew. Wiosną opuszczają kryjówki, by złożyć jaja. Komary leśne, zwane doskwierzami, giną przed następną zimą, ale ze złożonych przez nie jaj wiosną następnego roku wylegną się larwy.

Ozonowanie samochodowe, ozonowanie auta, pojazda w Warszawie i okolicach
Ozonowanie samochodowe

Ekologiczna metoda dkażania powietrza z bakterii wirusów, zarodników pleśni, roztoczy.

Dezynsekcja w mieszkaniu. Warszawa i okolicy
Opryskiwanie

Metoda Opryskowa — polega na opryskiwaniu powierzchni przy użyciu różnego typu opryskiwaczy...

Szkodliwość:

 Ukłucia komarów mogą powodować miejscowe odczyny zapalne skóry, silne swędzenie obrzęki i zaczerwienienie, czasami bąble. Komary przenoszą — ale zdarza się to rzadko — takie choroby, jak tularemia oraz zapalenie opon mózgowych i rdzenia, a niektóre widliszki także malarię. 

Ozonowanie w Warszawie i okolicach
Ozon

Ozonowanie to skuteczna i nowoczesna metoda odkażania powietrza z bakterii wirusów, zarodników pleśni, roztoczy.

 DDDezynfektor posiada odpowiednie, najbardziej skuteczne i nowoczesne  środki i metody w walce ze szkodnikami sanitarnymi, takimi jak komary, pluskwy czy mole.

 Serdecznie zapraszamy do korzystania z zabiegów dezynsekcji i dezynfekcji oferowanych przez naszą firmę