Zwalczanie Karaluchów

   Karaluchów można zwalczyć kilkoma metodami, w zależności od Ilości insektów w pomieszczeniu. Najlepiej jest oceniać populacje w porze wieczornej lub nocnej, po zapaleniu światła. Zwrócić wtedy trzeba baczną uwagę na podłogę, okolice listew podłogowych i stykające się z nimi części ścian, naroża ścian, pobliża rur, zlewozmywaków, wanien, kuchenek.

Metoda Żelowa w Warszawie i oklicach
Metoda Żelowa

Żel działa na najbardziej odporne rasy insektów. Metoda jest bardzo skuteczna na Prusaki, Karaczany, Karaluchy,Mrówki, Mrówki faraona

   O obecności tych szkodników świadczą również znajdowane resztki pancerzyków chitynowych, kokony, i odchody, przykry zapach zatrzymujący się w pomieszczeniu. Karaluchów zwalcza się przy użyciu tych samych metod i środków co prusaki — opryskiwanie, zamgławianie ULV, trutki pokarmowe(metoda żelowa)  lub połączeniem metod dla uzyskanie większej skuteczności w walce z insektem.  Oferujemy profesjonalne usługi zwalczanie karaluchów, prusaków, innych insektów w Warszawie i okolicach. Wykorzystujemy sprawdzone metody i środki, które zapewniają skuteczność i długotrwałe działanie

      Zobacz Cennik

Zamgławianie ULV w Warszawie i okolicach
Zamgławianie ULV

Skuteczna metoda dezynfekcij, dezynsekcij

Ozonowanie samochodowe, ozonowanie auta, pojazda w Warszawie i okolicach
Ozonowanie samochodowe

Ekologiczna metoda dkażania powietrza z bakterii wirusów, zarodników pleśni, roztoczy.

    Karaluch, karaczan wschodni (Blatta orientalis) – owad synantropijny (żyjący w siedliskach człowieka). Żyje w kuchniach, magazynach, wyjadając produkty żywnościowe. Osiąga długość do 3 centymetrów. Posiada ubarwienie czerwone, przechodzące w barwę czarno-brązową. Dobrze rozwinięta druga para skrzydeł. Skrócone pokrywy samców nie zakrywają odwłoka. Samice posiadają jedynie zalążki skrzydeł. Obie płcie charakteryzują długie czułki.”

Zwalczanie karaluchów w Warszawie i okolicach
Zwalczanie karaluchów w Warszawie i okolicach
Zwalczanie karaluchów w Warszawie i okolicach
Logo strony Dddezynfektor.pl
Usługi DDD

Dezynfekcji Dezynsekcji Deratyzacji

Biologia:

  Karaluchy lubią ciepło, ale żyją i rozmnażają się także w pomieszczeniach nieogrzewanych. Są wszystkożerne. Najchętniej jedzą warzywa, np. buraki, marchew i ziemniaki. W przeciwieństwie do lekkich i doskonale poruszających się po pionowych płaszczyznach prusaków karaluchy to owady ciężkie, biegające sprawnie i szybko tylko po płaszczyznach poziomych. Są aktywne nocą. Wtedy szukają pokarmu i odpowiednich miejsc do złożenia kokonów. Jeżeli karaluchów jest bardzo dużo, można ich zauważyć podczas dnia, ale najczęściej kryją się w szczelinach i zakamarkach. Ich jaja rozwijają się w kokonach przyczepionych początkowo do odwłoka samicy. W każdym kokonie znajduję się od 12 do 18 jaj. Kokon  ma długość około 10-12 mm, kształtem i barwą przypominają ziarenko kawy. W przeciwieństwie do prusaków samica nosi kokon tylko przez kilka dni, następnie umieszcza go w zacisznym i ciemnym miejscu, np. w szczelinie muru, we framudze drzwi, za listwą podłogową, w kołnierzu rury ciepłowniczej. W ciągu życia samica składa do 5 kokonów. Wychodzące z kokonów larwy są podobne do dorosłych owadów,  różnią się od nich tylko wielkością i tym, że nie mają skrzydeł. W pierwszym stadium rozwoju są bardzo małe — do 5 mm długości. Podczas rozwoju larwy linieją, od 7 do 10 razy.  Rozwój karaluchów trwa, od 8 do 12 miesięcy, niekiedy ponad rok. Samice dojrzewają kilka dni wcześniej od samców. Żyją około dwóch lat.

 

Dezynsekcja w mieszkaniu. Warszawa i okolicy
Opryskiwanie

Metoda Opryskowa — polega na opryskiwaniu powierzchni przy użyciu różnego typu opryskiwaczy...

Szkodliwość:

   Niszczą i zanieczyszczają żywność, mogą też przenosić niebezpieczne choroby wirusowej bakteryjne, podobnie jak prusaki, na powierzchni swojego ciała lub poprzez odchody. Są także nosicielami pasożytów jelitowych — glist, owsików, tasiemców.

    Jeśli więc przyszło Ci mieszkać w miejscu, które jest dotknięte problemem karaluchów, pamiętaj o regularnym sprawdzaniu swojego jedzenia. Produkty takie jak mąka, cukier, ryż oraz inne zapasy są bardzo narażone na zainfekowanie szkodnikami. Również, kiedy gotujesz zwracaj uwagę na dodawane składniki. Jest to ostatnia deska ratunku, przed odchodami karaluchów, których z pewnością nie chcielibyśmy znaleźć w swoich daniach.

Występowanie:

    Na wsiach i w małych miasteczkach — w pomieszczeniach gospodarczych, w których są przechowywane np. plony z ogródków, a niekiedy też w kopcach z ziemniakami. W dużych blokach mieszkalnych — najczęściej w pomieszczeniach na dolnych kondygnacjach, jak hydrowęzły, pralnie, często także piwnice, zwłaszcza jeżeli jest tam przechowywana żywność, niekiedy mieszkania parterowe, głównie kuchnie i łazienki.

  DDDezynfektor posiada odpowiednie, najbardziej skuteczne i nowoczesne  środki i metody w walce ze szkodnikami sanitarnymi, takimi jak pchły, pluskwy czy karaluchy

 Serdecznie zapraszamy do korzystania z zabiegów dezynsekcji i dezynfekcji oferowanych przez naszą firmę na terenie Warszawy i okolic.