Jak przygotować się do zabiegu dezynsekcji?

Zwalczanie Pluskiew w Warszawie i okolicach
Czym są pluskwy?

Pluskwy unikają światła i przeważnie atakują człowieka w nocy. Nakłuwają skórę w najcieńszych miejscach i ssą krew nie z żył, lecz z naczyń włosowatych.

Dezynsekcja w mieszkaniu. Warszawa i okolicy
Opryskiwanie

Metoda Opryskowa — polega na opryskiwaniu powierzchni przy użyciu różnego typu opryskiwaczy...

  Dzięki Państwa pomocy nasze zabiegi dezynsekcji (opryskiwania, zamgławiania, żelowania) są bardziej sprawne, bezpieczne i efektywne. Prosimy o spełnienie poniższych warunków: 


W przypadku pluskwy:

1. Opróżnij wszystkie łóżka, zdejmij z łóżek całą pościel wszystkie prześcieradła, poduszki, poszewki, koce itp.

2. Spakuj wszystkie rzeczy z łóżka do worków i szczelnie ich zamknij. Dzięki temu nie rozniesiesz płuskw po całym mieszkaniu i zrobisz więcej miejsca dla zrobienia zabiegu dezynsekcji.

3. Wypierz wszystkie rzeczy z worków w temperaturze 50-60°C. Jeżeli nie jest możliwe wypranie poduszek, kołder, czy innych rzeczy należy, użycz innego sposobu ich podgrzania do temperatury minimum 50-60°C. Należy wyprasować, wyparzyć wrzątkiem, wysuszyć w pralce lub wymrażać przez długie trzymanie w zamrażalce.

4. Z powodu tego że pluskwy chowają się pod spodem łóżek i w jego szczelinach w miarę możliwości prosimy Państwa o rozłożenie i ustawienie łóżek, kanap materaców pionowo to umożliwi nam dostać się do miejsc składania jaj pluskwy oraz zrobić zabieg dezynsekcji maksymalnie dokładnie.

5. Jeżeli jest to możliwe, odsuń mniejsze meble (łóżka, fotele, stoły) 10 — 40 cm od ścian, żeby my mieli dostęp do  cokołów, parapetów, listw podłogowych i karniszy. 

6. Zdejmij, że ścian i pozostaw w pokoju obrazy, zdjęcia, zegary i inne ozdoby.

7. Schowaj miski z karmą i wodą dla zwierząt.

8. Odłącz z gniazdek urządzenia elektryczne (telewizory, telefony, komputery itp.)

9. Dokładnie zamknij wszystkie okna na czas zabiegu dezynsekcji.

10. Pod czas wykonywania zabiegu dezynsekcji nikt nie powinien przebywać oprócz osoby wykonującej zabieg lub na własne życzenie może zostać jedna osoba.

Zamgławianie ULV w Warszawie i okolicach
Zamgławianie ULV

Skuteczna metoda dezynfekcij, dezynsekcij

W przypadku Prusaków, Karaluchów:

Zwalczanie Prusaków w Warszawie i okolicach
Prusaki

Prusaki zanieczyszczają odchodami i resztkami pancerzyków. Stwierdzono też, że przenoszą one wiele chorobotwórczych drobnoustrojów: bakterii (np. prątki gruźlicy, gronkowce złociste, pałeczki czerwonki), wirusów...

1.  Schowaj i zabezpiecz przedmioty higieny osobistej w łazience (szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, grzebienie, mydło, papier toaletowy, ręczniki itp.)

2. Schowaj i zabezpiecz jedzenie znajdujące się w kuchni (najlepiej schować  jedzenie w lodówce). Nie wolno dopuścić, żeby preparat dostał się w żaden sposób do jamy ustnej! 

3. Jeżeli jest to możliwe, odsuń mniejsze meble (łóżka, fotele, stoły) 10 — 40 cm od ścian, żeby my mieli dostęp do  cokołów, parapetów, listw podłogowych i karniszy.

4. Schowaj miski z karmą i wodą dla zwierząt.

5. Odłącz z gniazdek urządzenia elektryczne  (telewizory, telefony, komputery itp.)

6. Dokładnie zamknij wszystkie okna na czas zabiegu dezynsekcji. 

7. Pod czas wykonywania zabiegu dezynsekcji nikt nie powinien przebywać oprócz osoby wykonującej zabieg lub na własne życzenie może zostać jedna osoba.

Metoda Żelowa w Warszawie i oklicach
Metoda Żelowa

Żel działa na najbardziej odporne rasy insektów. Metoda jest bardzo skuteczna na Prusaki, Karaczany, Karaluchy,Mrówki, Mrówki faraona

Jak odbywa się zabieg dezynsekcji:

Zwalczanie karaluchów w Warszawie i okolicach
Karaluch

Karaluchy lubią ciepło, ale żyją i rozmnażają się także w pomieszczeniach nieogrzewanych...

1. Nasz specjalista sprawdza przegotowanie mieszkania do zabiegu dezynsekcji. W razie potrzeby pomaga w miarę możliwości przygotować odpowiednio mieszkanie. 

2. Przeprowadza wywiad miejsc występowania szkodników.

3. Daje porady co warto, robić, żeby nie przynieść szkodników z innych siedlisk.

4. Mówi, w jaki sposób można uszczelnić miejsca pochodzenia szkodników.

5.  Wręcza maseczkę ochronną osobie obecnej podczas zabiegu dezynsekcji (zalecamy brak obecności pod czas zabiegu lub jedna osoba na życzenie).

6. Zajmie się dezynsekcją szkodników (opryskiwaniem, zamgławianiem lub żelowaniem) łóżka, listwy przypodłogowe, parapety, cokoły, ściany, mebli, karnisze, tyle obrazów, szczeliny i zaciemnione miejsca.

7. Również dla osób zainteresowanych wystawiamy protokół higieny sanitarnej. Wszystkie preparaty są bezpieczne i mają wszelkie  pozwolenia i atesty na terenie UE. 

Drobnoustroje. Zabiegi dezynfekcji w Warszawie
Drobnoustroje

Drobnoustroje (mikroorganizmy) to duża ilościowo (znanych jest przeszło 150.000 gatunków) grupa żywych tworów, a nawet nie całkiem żywych, jak to ma miejsce w przypadku wirusów.

Co musisz zrobić po przeprowadzonym zabiegu dezynsekcji?

Zwalczanie Wszy Warszawa
Wszy

Zagrożenie zarażenia wszami występuje szczególnie tam, gdzie jest dużo ludzi. Ale problem dotyczyć też może np. szkolnych szatni...

1. Czas przeprowadzenia zabiegu dezynsekcji zwykle wynosi około 20-60 min. w zależności od: liczby pokoi, metrażu, przygotowania mieszkania do zabiegu, ilości łóżek, foteli itp.

2. Przy przeprowadzonym zabiegu dezynsekcji należy opuścić pomieszczenie na 1 godzinę (przy zamgławianiu) i na 2 godziny (przy opryskiwaniu). Aby preparaty odpowiednie rozprowadziły, osiadły i wyschły.

3. Po powrocie do mieszkania (po 1-2 godziny lub później) zrobić przeciąg i wietrzyć mieszkanie przez 1 godzinę. 

4. Jedną z najważniejszych rzeczy jest to, żeby nie zniszczyć efektów zabiegu dezynsekcji odkurzaniem, zamiataniem, lub zmywaniem miejsc, w których bytują szkodniki. Nie należy zmywać, odkurzać, zamiatać  20-30 cm od ścian pod meblami w okolicach łóżek.

5. Należy koniecznie zmyć powierzchnie, które mają kontakt z jedzeniem. Nie wolno, żeby preparat w żaden sposób dostał się do jamy ustnej. Dlatego warto umyć zlew, stoły, blaty kuchenne, oraz inne miejsca przechowywania jedzenia. Umyć stoły wystarczy zwykły detergent i woda, nie jest potrzebny żaden specjalny środek. Jeżeli w domu są raczkujące dzieci, należy zmyć podłogi, po których raczkują dzieci oraz miejsca, których mogą dotykać. Preparat powinien pozostać jedynie w tych miejscach, gdzie żyją szkodniki. 

 

Ozonowanie w Warszawie i okolicach
Ozon

Ozonowanie to skuteczna i nowoczesna metoda odkażania powietrza z bakterii wirusów, zarodników pleśni, roztoczy.

   DDDezynfektor posiada odpowiednie, najbardziej skuteczne i nowoczesne  środki i metody dezynsekcji.

 Serdecznie zapraszamy do korzystania z zabiegów dezynsekcji i dezynfekcji oferowanych przez naszą firmę.