Logo strony Dddezynfektor.pl
Usługi DDD

Dezynfekcji Dezynsekcji Deratyzacji

  Drobnoustroje (mikroorganizmy) to duża ilościowo (znanych jest przeszło 150.000 gatunków) grupa żywych tworów, a nawet nie całkiem żywych, jak to ma miejsce w przypadku wirusów. Drobnoustroje są bardzo zróżnicowane pod względem budowy, sposobu rozmnażania się, środowiska, w którym żyją, pożywki, którą się odżywiają, a także sposobu, w jaki się odżywiają.

Drobnoustroje. Zabiegi dezynfekcji w Warszawie
Drobnoustroje. Zabiegi dezynfekcji w Warszawie
Ozonowanie w Warszawie i okolicach
Ozon

Ozonowanie to skuteczna i nowoczesna metoda odkażania powietrza z bakterii wirusów, zarodników pleśni, roztoczy.

  Przedstawicielami tajemniczego świata drobnoustrojów są tak zróżnicowane twory, jak: wirusy, bakterie, mykoplazmy, grzyby i pierwotniaki. Jedyne, co je łączy, to to, że nie można ich dojrzeć gołym okiem; jakby ich nie było. Tymczasem są dosłownie wszędzie – w powietrzu, którym oddychamy, wodzie, którą pijemy, a także w każdym kęsie pożywienia. Na każdym milimetrze kwadratowym naszej skóry żyją setki tysięcy drobnoustrojów. Ilość drobnoustrojów zasiedlających nasze jelito grube jest większa od ilości komórek, z których zbudowany jest nasz organizm.  

Zamgławianie ULV w Warszawie i okolicach
Zamgławianie ULV

Skuteczna metoda dezynfekcij, dezynsekcij

Bakterie

   Bakterie to najprymitywniejsze, jednokomórkowe organizmy żywe. Są prokariontami, co oznacza, że nie posiadają jądra komórkowego. Bakterie są rozpowszechnione na całym świecie, występują we wszystkich możliwych środowiskach, nawet tych najbardziej ekstremalnych.

 Bakterie występują we wszystkich biotopach. Można je spotkać w glebie, w innych organizmach i w wodzie, na lodowcach Antarktydy i wokół oceanicznych kominów hydrotermalnych. Występują także na terenach radioaktywnych, co udowodnił eksperyment, w czasie którego bakterie poddawano działaniu promieniowania jonizującego. W jednym gramie gleby można znaleźć nawet 40 milionów komórek tych organizmów, a około milion w mililitrze wody słodkiej. Na Ziemi jest w przybliżeniu pięć kwintylionów (5×1030) bakterii, które stanowią znaczną część biomasy planety. 

 Niektóre bakterie są niebezpieczne dla ludzi

 

   Grzyby

Zwalczanie Prusaków w Warszawie i okolicach
Prusaki

Prusaki zanieczyszczają odchodami i resztkami pancerzyków. Stwierdzono też, że przenoszą one wiele chorobotwórczych drobnoustrojów: bakterii (np. prątki gruźlicy, gronkowce złociste, pałeczki czerwonki), wirusów...

 Grzyby mikroskopijne (łac. Micromycetes) – grzyby o niewielkich rozmiarach, przeciwieństwo grzybów wielkoowocnikowych (Macromycetes). Są to niezbyt precyzyjne pojęcia, używane jednak w mykologii przy tworzeniu różnego rodzaju zestawień gatunków i w innych opracowaniach. Do grzybów mikroskopijnych zalicza się gatunki o rozmiarach od mikroskopijnych (widocznych tylko pod mikroskopem) do bardzo małych, o rozmiarach do kilku milimetrów. Grzyby mikroskopijne mogą tworzyć pleśń.

 Mimo niewielkich rozmiarów grzyby mikroskopijne mają bardzo duże
znaczenie w medycynie, rolnictwie i leśnictwie. U ludzi i zwierząt
wywołują choroby zwane grzybicami, w rolnictwie i leśnictwie są źródłem dużych strat, wywołują bowiem groźne i często trudne do zwalczenia choroby grzybowe.

Metoda Żelowa w Warszawie i oklicach
Metoda Żelowa

Żel działa na najbardziej odporne rasy insektów. Metoda jest bardzo skuteczna na Prusaki, Karaczany, Karaluchy,Mrówki, Mrówki faraona

Ozonowanie samochodowe, ozonowanie auta, pojazda w Warszawie i okolicach
Ozonowanie samochodowe

Ekologiczna metoda dkażania powietrza z bakterii wirusów, zarodników pleśni, roztoczy.

Wirusy

   Wirusy (łac. virus ‘trucizna, ja  d’) – skomplikowane cząsteczki organiczne, niemające struktury komórkowej, zbudowane z białek i kwasów nukleinowych. Zawierają materiał genetyczny w postaci RNA (wirusy RNA) albo DNA (wirusy DNA), wykazują jednak zarówno cechy komórkowych organizmów żywych, jak i materii nieożywionej.  

 Według medycyny akademickiej wirusy wywołują niektóre choroby. Leczenie infekcji wirusowej jest trudne, gdyż wirusy nie posiadają własnego metabolizmu, który można by zablokować, jak to czyni się za pomocą antybiotyków w przypadku bakterii. Większość metod polega na ograniczeniu dalszego rozwoju infekcji, co przekształca chorobę wirusową w chorobę przewlekłą. Sytuację komplikuje fakt, iż zakażeniom wirusowym mogą towarzyszyć zakażenia bakteryjne. Zakażenia mogą nawracać (latencja wirusów) lub też ujawniać się po bardzo długim czasie.

 Wiele chorób wirusowych jest nadal nieuleczalnych (np. wścieklizna, AIDS). Ponadto wirusy onkogenne związane są z rozwojem chorób nowotworowych.

 

 Wirusy trudno jest zniszczyć. Inaktywuje je wysoka temperatura, promieniowanie UV i jonizujące, kwasy i zasady w wysokim stężeniu oraz niektóre utleniacze.

Zobacz Cennik

  DDDezynfektor posiada odpowiednie, najbardziej skuteczne i nowoczesne  środki i metody w walce ze szkodnikami sanitarnymi, takimi jak pchły, pluskwy czy wszy.

 Serdecznie zapraszamy do korzystania z zabiegów dezynsekcji i dezynfekcji oferowanych przez naszą firmę