Deratyzacja, odszczurzanie – zwalczanie za pomocą środków chemicznych, fizycznych lub biologicznych wszelkich szkodliwych gryzoni, najczęściej szczurów i myszy.

  Jedną z podstawowych usług, które oferuje nasza firma, jest odszczurzanie. Zabiegi deratyzacji wykonujemy na terenie Warszawy i okolic, dla klientów indywidualnych, biznesowych i instytucjonalnych.

  Deratyzacja  (pochodzi od połączenia łacińskich słow DE — usuwanie, niszczenie oraz RATUS — szczur) odszczurzanie — jest zabiegiem w określonym środowisku   mającym na celu zwalczanie, oraz odstraszanie wszelkiego rodzaju gryzoni (szczury, myszy) z sanitarnego, jak i gospodarczego punktu widzenia. . Określenie deratyzacja odnosi się również do procesu zwalczania kun, kretów i nornic

 

Logo strony Dddezynfektor.pl
Usługi DDD

Dezynfekcji Dezynsekcji Deratyzacji

Zapoznaj się ze szkodnikami

Logo strony Dddezynfektor.pl
Usługi

Dezynfekcji Dezynsekcji Deratyzacji

Deratyzacja w mieszkaniach, w lokalach użytkowych  może być przeprowadzona metodami biologicznymi, mechanicznymi lub chemicznymi. Dobierając więc środki i metody deratyzacji przede wszystkim trzeba ocenić wielkość populacji gryzoni oraz ich główne miejsce występowania i główne miejsca nachodzenia. Bardzo ważną sprawą jest identyfikacja  wszystkich możliwych kryjówek szkodników:  szpary, dziury, uszkodzone i nieszczelne otwory okienne, drzwiowe, przegryzione rury kanalizacyjne, wentylacyjne itd. Dobór chemicznych związków gryzoniobójczych   zależy od miejsca występowania szkodników i źródeł ich pokarmu oraz gatunku gryzonia. Inaczej  będzie wyglądała deratyzacja w przypadku  piwnic w blokach mieszkalnych a inaczej na przykład w zakładzie przemysłowy.

 

Stosowane przez naszą firmę metody deratyzacji

  • Metoda mechaniczna (fizyczna).  Metod która polega na rozstawieniu w pomieszczeniach różnego rodzaju pułapek ( pułapki  sprężynowe, chwytacze mechaniczne,  żywołowne, klejowe) na myszy i szczury. Stosuje się je najczęściej do odłowu szczurów do badań naukowych, wszędzie tam, gdzie nie można użyć trutek oraz w pomieszczeniach gdzie jest nie wiele gryzoni ( np. domki jednorodzinne, inne małe obiekty).
  • Metoda chemiczna. Polega na tępieniu gryzoni za pomocą chemicznych związków gryzoniobójczych (rodentycydów) zawartych w trutkach pokarmowych (środkach gryzoniobójczych). Ważne jest, by dobrać właściwy preparat i umiejętnie go zastosować.

Dla czego warto zdecydować na profesjonalną deratyzacje?

  Szczury są niebezpieczne dla ludzi, zwierząt domowych, bydła domowego. Ponieważ przenoszą choroby: gorączka krwotoczna z zespołem nerkowym, choroba Weila, szczurzą gorączkę,  histoplazmoza, hymeolepioza, tyfuz plamisty.

 Myszy są gryzoniem wyrządzającym bardzo duże szkody, mimo że dobowe ilości spożywanego przez myszy pokarmu są stosunkowo nie wielkie to straty bywają zwykłe poważne ponieważ dodatkowo traci się duże ilości produktów na skutek ich zanieczyszczenia kałem i moczem gryzoni, zdeptania, rozwleczenia itp.

 

  Serdecznie zapraszamy do korzystania z zabiegów deratyzacji oferowanych przez naszą firmę 

 Po przeprowadzeniu zabiegu deratyzacji wystawiamy protokół wykonanej usługi (protokół deratyzacji), który może być potrzebny właściwym jednostkom kontrolującym (Sanepid, Inspekcja Weterynaryjna).

Zobacz Cennik

Dojazd gratis dla:

Warszawa lewy brzeg Wisły, Pruszków, Piastów, Ożarów Mazowiecki, Janki, Raszyn i okolicy. Dla pozostałych dzielnic dojazd tylko 20zł.

Przyjmujemy płatności kartą

  DDDezynfektor posiada odpowiednie, najbardziej skuteczne i nowoczesne  środki i metody w walce ze szkodnikami sanitarnymi, takimi jak szczury, myszy  czy kręty.